Ürünlerimiz ;

TRUVA OTOMASYON

PVC KAPI-PENCERE KULLANICILARI İÇİN NEMLENMEDEN KORUNMA VE HAVALANDIRMA

Yapıların iç mekan konforu yeterli havalandırma yapılmadığı için kötüleşmekte, ortamda oluşan nem ve küf yapı ve insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu tür şikayetlerin giderilebilmesi için nem ve küf oluşumunun sebeplerinin iyi bilinmesi, ortamın iyileştirilmesi için alınacak tedbirlerin etkili olmasını sağlayacaktır. Nem birkaç istisna dışında genellikle içerideki oda havasından gelir. Su hava ile bağlanma özelliğine sahiptir. Havada ki su, sıcaklık ve hava basıncına bağlı olarak artar ya da azalır. Doyuma ulaşan oda havası yüzey ısısı en düşük bölgelerde su bırakır. +20 ºC ‘ta %50 nem ihtiva eden bir ortamda yüzey ısısı 9,3 ºC düştüğünde nemlenme başlar. Nemlenmeden korunmak için duvar ve cam yüzey ısılarının iyileştirilmesi ve ortamdaki nem oranının düşürülmesi gerekir. Bina içindeki nemin standart seviyelere düşürülebilmesi için nem kaynaklarının ortama ne kadar nem bıraktığının bilinmesi ve ihtiyaç olan havalandırma programının iyi yapılması gerekir.

Nem kaynakları ve saat başına ortalama bıraktıkları nem miktarları aşağıda ana başlıklar halinde verilmiştir.
OTURAN İNSAN                                                                                                       30 g
ÇOK AZ HAREKETLİ İNSAN                                                                                 60 g
ÇAMAŞIR MAKİNASI                                                                                            300 g
SIKILMAMAIŞ ÇAMAŞIRLAR                                                                            500 g
SU İLE TEMİZLİK                                                                                                1000 g
YEMEK PİŞİRME                                                                                                 1000 g
BANYO                                                                                                                    2600 g
Sağlıklı bir ortam için tavsiye edilen nem oranı %35 olarak belirtilmektedir. %35 izafi nem ihtiva eden ortamda, % 3.3 g/m³ su bulunmaktadır. Konunun iyi anlaşılması için bir daire için havalandırma programı çıkaralım.
– 5x5x3 ölçülerinde bir oda kullandığımızı varsayalım.
– Bu ölçülerdeki bir odada 75 m³ hava bulunmaktadır.
– 75 m³ havanın % 50 nem oranına ulaşması için yaklaşık 400 g su buharı ilave edilmesi gerekir.
– Çok az hareketli İki kişinin 4 saatte ortama bıraktığı nem 480 g’ dır.
– Diğer nem kaynakları dikkate alınmasa dahi bu odanın 4 saatte bir havalandırılması gerekir.
Örnekte belirtilen durum dışında; yukarıda belirtilen nem kaynakları, salon bitkileri, binanın yapımından kalan nem ya da eski binalarda meydana gelmiş olan rutubet de, havanın nemlenmesine katkıda bulunurlar. Ortama bırakılan nem miktarına bağlı olarak havalandırma programları uygulanmalıdır. Odalarda birim olarak büyük miktarlarda su buharı ortaya çıkıyorsa, (Örneğin yemek pişirmek, duş almak; ısıtma soba ile yapılıyor ise, soba üzerinde su ısıtılması gibi…) bu odalar derhal havalandırılarak buhar dışarı atılmalıdır. Bu işlemler yapılırken odaların kapıları kapalı tutulmalı ki! buhar bütün daireye yayılmasın. Ayrıca nem ve küf oluşumu hava sirkülasyonu az olan ve ısı köprüsü oluşan bölgelerde görülür.Özellikle büyük mobilyaların arkalarında. Bu bölgelerde hava sirkülasyonunu sağlamak için mobilyaların duvardan 5-10 cm uzak tutulmasında fayda vardır. Isı köprüsü oluşan bölgelerin yalıtılması gerekir.
Küf oluşumu, küf mantarlarının havada uçuşan sporlarının nemli alanlarda beslenebileceği bir çevre bulması ile içeride yaşayanları kızdırarak gittikçe büyümesi ve gelişmesi ile ortaya çıkar. Oda havasını bozar. Ortama kötü koku verir.
Nem ve küf oluşumu; pencereleri daha önce ahşap olan fakat ısı tasarrufu sebebi ile PVC ile değiştirilen binalarda daha çok görülebilir. Kullanıcılar yeni ürün ile birlikte ortaya çıkan olumsuzluklardan direkt olarak yeni ürünü sorumlu tutmaktadır. Sorunun kaynağının PVC kapı-pencere sistemleri olduğunu düşünmektedir. Pencere üreticileri bu konuda yoğun şikayetler almaktadır. Pencereleriniz su alıyor, duvarlarım rutubetlendi, pencereleriniz koku yapıyor… Daha önce hiçbir problemimiz yoktu siz penceremizi değiştirdikten sonra bu olumsuzlukları yaşamak zorunda kaldık. Gibi soru ve eleştiriler yöneltiliyor. Daha önce bu problemlerin yaşanmamasının sebebi; daha önce kullanılan pencerelerde termik havalandırmanın gerçekleşiyor olmasıydı. Ayrıca kullanılan camların yüzey ısısı düşük olduğundan cam adeta su kapanı gibi işlem yapıyordu. Cam yüzeyinde yoğunlaşan su, tahliye deliklerinden dışarı atılarak ortamdaki nem dengeleniyor, duvar yüzeylerinde terleme ve küf oluşumu meydana gelmiyordu. Ancak nemi dengeleyen unsur olarak karşımıza çıkan tek camlı pencere ünitesi: ısı, ses, su ve toz yalıtımı yetersiz olduğu için hijyenik bir ortam sağlamıyordu. Termik havalandırma ile de insan sağlığı için gerekli olan temiz hava ihtiyacı karşılanamıyordu. Bu ürünler daha çok enerji kullanımı, çevre kirliliği ve Yeşil alanların yok edilmesi, gibi olumsuzluklar da dikkate alındığında ekonomik olarak tercih edilmeyen bir sistemdir.

çift kanat pvc doğrama

www.pvctr.com

Çift Kanat Açılım Pvc Doğrama;

Evinize şık ve kullanımı kolay bir pvc doğrama yaptırmak istiyorsanız hen ısı ve ses yalıtımı iyi olsun hemde manzaramı kapanmasın istiyorsanız,Çift kanat açılımlı Pvc doğrama sistemleri tam size göre ister tek kanadı isteseniz çift kanadı birlikte açık olarak kullanabileceğiniz bu sistem her marka pvc doğrama profiline uygulanabilmektedir.

çift kanat pvc doğrama

www.pvctr.com

Kullanışlı Alanlar Yaratmak İçin am Balkon Sistemleri;

Ülkemizi etkisi altına alan soğuk havalardan daha az etkilenmek ve daha çok kullanılabilir ve yaşamsal alana ulaşabilmek için veranda,balkon,, bahçelerinizi cam balkon sistemleri ile güvenilir ,sağlıklı ,korunaklı bir şekilde kapatabilirsiniz,istediğiniz zaman komple açılabilen cam balkon sistemleri ile hayat artık daha kolay,balkonunuzun keyfini çıkarın.

iletişim

cambalkon sistemleri

www.pvctr.com

www.pvctr.com

Alüminyum Fitilli Cam Balkon Sistemleri;

Firmamızdan alacak olduğunuz cam balkon sistemlerinde ,cam aralarında kullanılan tüm ürünler alüminyum fitilli ve garantilidir,Daha önce kullanılan şeffaf fitillerin çoğu sert plastik olduğu için güneş,soğuk gibi hava şartlarından dolayı sararma,,kırılma meydana gelmekte idi.Müşterilerimizin memnuniyeti,şıklık ve kullanım kolaylığı açısından şeffaf fitille aynı fiyata ,alüminyum fitilli cam balkonlarınızı firmamızdan temin edebilirsiniz.

 

www.pvctr.com

cambalkon

www.pvctr.com

www.pvctr.com

iletişim

Alüminyum Panjur  Sistemleri;

 

Ev, işyeri ve diğer yapı sistemlerinin vazgeçilemez unsurlarından biri olan panjurlar, güneşin ve rüzgârın yaşanan mekâna girişini önlemek veya istenilen düzeyde girişinin kontrolünü sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle çok rüzgarlı ve fırtınalı bölgelerde panjurların camdan daha dayanıklı olmaları nedeniyle camların kırılmaya karşı korunması sağlanmakta ve dışarıdan gelecek kötü niyetli girişimleri önlemek amacıyla da panjurlar kullanılmaktadır.

Alüminyum kullanılarak üretimi gerçekleştirilmiş, açılır kapanır dar ve yatay plakalarden oluşan, pencere, kapı veya buna benzer yerlere takılan kapatma düzeneğine alüminyum panjur adı verilmektedir.

Panjur üretimi alüminyumun dışında, plastik veya ahşap da kullanılarak da gerçekleştirilmektedir ancak alüminyumun dış ortamlara karşı gösterdiği mukavemet nedeniyle, günümüzde alüminyumdan üretilen panjurlar konutlarda, iş yerlerinde, sanayi tesislerinde vb. yerlerde tercih edilmektedir.

Klasik panjurların kullanımı yüzyıllardır güncelliğini sürdürmekte ve yapı sistemleri içerisinde ki yerini hala korumaktadır. Gelişen alüminyum profil sektöründeki yenilikler sayesinde alüminyum panjurlar yeni kimliklere bürünmekte, ilave fonksiyonlara ve farklı görünümlere sahip olmaktadır.

Kullanıcıların panjurdan beklentilerinin dışında, alüminyum panjurlar uygulandıkları yapıya estetik bir görünüm de kazandırmaktadır.

Alüminyum panjurların başlıca özellikleri ise şunlardır; güneşten korunma, hava koşullarından koruma (yağmur, rüzgar, fırtına), ses ve gürültüden koruma, gözlerden koruma, mükemmel akustik ve termal yalıtımı yüksek kaliteli poliüretan ile sağlama, mütecavizler den koruma, bina dışından içeriye doğru sıcaktan koruma ve içerideki sıcak veya soğuğun dışarıya çıkmasını engelleme, bina içindeki ışık koşullarını istenilen şekilde ayarlayabilme, bazı ilavelerle uçan haşerelerden koruma, binanın cephe dekorasyonu ile uyum sağlayacak ve görünümü güzelleştirecek seçkin renkleri kullanma imkanıpanjur

www.pvctr.com

www.pvctr.com

.iletişim

Perdeli Cam Balkon Sistemleri;

 

PERDELİ CAM BALKON SİSTEMLERİ,CAM BALKON SİSTEMİ İLE ENTEGRE BİR SİSTEMDİR,KULLANIM KOLAYLIĞI VE ŞIKLIĞI İLE KISA SÜREDE TÜKETİCİNİN GÖZDESİ HALİNE GELMİŞTİR,RENK VE DESEN SEÇENEKLERİ İLE FİRMAMIZDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

İRTİBAT :0 506 349 43 64

perdeli cam balkon

www.pvctr.com

perdeli cam balkon

www.pvctr.com

Pvc Doğrama ‘da Yeni Renkler Tüketiciyi Cezbediyor ;

Pvc doğrama sektöründe talebin fazla olması, insanların değişik ,kaliteli ürünler ve renk alternatif arayışında olması ,firmaları harekete geçirdi,yapılan ar-ge  çalışmaları sayesinde daha önce kullanılan profillerin daha kaliteli ,renk seçenekleri geliştirilmiş, profiller daha sağlam et kalınlıkları daha yüksek hale getirilmiştir.

Bu çerçeve den olaya bakarsak pvc doğrama ,ahşap ve alüminyum doğramaya nazaran daha uygun fiyatlarla tüketici ile buluşuyor,ödeme seçenekleri ve teslim tarihi ,kullanım kolaylığı diğer olumlu etkenler arasında yer alıyor.

pvctr

www.pvctr.com

www.pvctr.com

www.pvctr.com

www.pvctr.com

www.pvctr.com

 

iletişim

www.pvctr.com

 

 

 

 

 

Cam balkon Sistemleri ;

Balkon camlama, katlanır cam balkon gibi isimlerle de anılan cam balkon, ülkemizde 1991 yılından itibaren kullanılmaya başlanmıştır.Balkonlarını daha işlevsel olarak kullanmak isteyen sayısız kullanıcı tarafından çok yakından bilinmektedir.

Cam balkon sistemlerinin sağladığı en büyük fayda, balkonları istenildiği zaman kapalı bir mekan haline getirebilmektir. Bu sayede kullanıcılar; kar, yağmur gibi iklim şartları ile gürültü, toz,  haşere, kuşların yuva yapması gibi olumsuz durumlardan koruna bilmektedirler. Aynı zamanda, camlar istenilen yerde toplanıp, balkon tamamen açık hale getirilebilmektedir. Dolayısıyla, istenildiği zaman balkon kendi işlevini de yerine getirmektedir.

Balkon camlama sistemlerinin temel unsuru camdır.

balkon camlama

balkon camlama


Sağladığı şeffaflık sayesinde binanın dış görüntüsüne zarar vermediği gibi estetik bir görüntü de sağlar. Kullanılan camlar, güvenlik ve sağlamlık gerektiren  yapı ürünlerinde kullanılan temperli güvenlik camlarıdır. Uygulamanın yapılacağı mekana ve kullanılacak sisteme göre,  8 mm veya 10 mm camlarkullanılır

Balkonların kapanmasında katlanır cam balkon sistemleriyle birlikte “sürme” sistemler de kullanılabilir. Çalışma mantığı, kayar katlanır sistemlerden daha farklıdır. Sistem, tek bir kanadı hareket ettirerek, tüm kanatların bir köşede toplanması esasına dayanır. Kullanımı kolaydır, ancak sistem bir tarafa toplandığında tek kana genişliği kadar kısım kapalı kalmaktadır. Yay veya oval diye tabir edilen balkonlarda kullanılmaz.

Kışın sona eren balkon keyfinizi devam ettirebilmeniz için tasarlanmış bir sistemdir. Dış etkenlerin ve hava şartlarının balkonunuzdan yararlanmanızı engellediği durumlarda cam balkon sistemini kapatarak dış dünya ile tamamen kapalı, fakat aynız amanda tamamen panoramik bir kapalı mekan elde etmiş olursunuz.

Cam balkon kapama sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı veya farklı noktalara toplanma özelliği ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Cam balkon kapama sistemleri yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.

Cam balkon sistemleri saatte 150 km esen rüzgara dayanıklı olarak tasarlanmış ve imal edilmiştir.Cam  balkon sistemlerinde, isteğe göre farklı renklerde füme, bronz,mavi,yeşil, satina cam uygulaması yapılabilmektedir.

  • Cam balkon evlerinizde ek alanlar oluşturarak kullanım alanlarınızı genişletir.
  • Katlanır cam balkon ile kapatılan oda, salon ve ya mutfağınızın ısı değerlerinde artış olur, enerji tasarrufu sağlar.
  • Cam balkon kapatma yapılarınızın görünümünü değiştirmez ayrıca değerini yükseltir.
  • Binanızın mimari görüntüsü değişmediğinden dolayı yerel yetkililer tarafından izin almanıza gerek kalmaz.
  • Sağladığı konfor ile dengeli bir fiyat & performans oranı sunar.
  • Katlanır cam balkon hırsızlık riskini önemli derecede azaltır.
  • Cam Balkon mobilyalarınızı korur, ömrünü uzatır.
iletişim

www.pvctr.com

Fotoselli Kapı Sistemleri ;

Fotoselli kapı; kapıyı açmak için fiziksel bir güce ihtiyaç duymadan, kapı geçiş alanına girer girmez sizi algılayan ve kendiliğinden açılan kapı sistemidir. Fotoselli Kapı, cam kapılara uygulanabilme özelliğinin yanı sıra, daha fazla alüminyum profilden imal edilen kapılara da uygulanabilmektedir. Halk arasında nadiren de olsa, otomatik kapı olarak da bilinirler. Adını kapının üst bölümüne yerleştirilmiş olan fotosel sisteminden alır. Fotosel Sistemi, ışığa karşı hassas dirençlerden oluşmuş bir sistemdir. Bu dirençler ışığı insan gözüne benzer bir yöntemle algılama yeteneğine sahiptir. Kontrol Sistemi bu algılama sonucunda kapıyı harekete geçirebilmektedir. Fotosel, aslında çevresindeki ışık değişimlerine tamamen duyarlıdır. Fakat sistem dizaynında, bunun olası zararlarını bertaraf etmek için LDR de denilen bu dirençler siyah tüplerin içine uygulanmaktadırlar. Bu sayede fotoselin görüş açısı istenilen alanla sınırlandırılmış olmaktadır.

fotoselli kapı

fotoselli kapı

Genel olarak yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Örnek verecek olursak; Süpermarketlerden havalimanlarına, fabrikalardan alış- veriş merkezlerine, otellerden hastanelere kadar yaygın olarak kullanılan bir sistemdir.

FOTOSELLİ KAPI’NIN FAYDALARI NELERDİR?
Fotoselli kapıların faydalarını genel olarak şöyle sıralayabiliriz;
* Kullanımı kolay ve zahmetsizdir.
* Estetiktir, göze hitap eder. Her türlü dekorasyona uyumludur.
* İşletmenin imajının sürekli yeni görünmesini sağlar.
* Giriş ve çıkışın yoğun olduğu işyerlerinde, hem opsiyonel, hem de sesiz çalışma özelliğiyle cezbecidir.
* Engelli vatandaşlarımız için kolay geçiş imkanı sağlamaktadır.
* Hijyeniktir. Kapıyı açmak için hijyenik olmayan kapı kollarına dokunmanıza gerek kalmamaktadır. Dolasıyla, otomatik kapıların sağlık sektörüne de dolaylı yoldan katkısı büyüktür.
* Enerji tasarrufu sağlar.
* Hareketi fotosele bağlı olduğu için işletmelerin ısı kaybını minimuma indirir.

Fotoselli kapı dört ana sistemin bir araya gelmesiyle çalışır. Bunlar şu şekildedir;

1. Algılama sistemi (Radar): Kapıya yaklaşan objeyi algılama sistemidir. Günümüzde, algılama sistemi mikrodalga veya kızılötesi frekanslarla çalışır. Aygıt, objeyi algılar-algılamaz, programlamaya göre, gerekli düşük voltajlı elektrik sinyali Kontrol Paneline gönderir.

2. Kontrol Paneli yönetim sistemi: Kapının beynidir. Otomatik kapının en yaygın 5 fonksiyonunu (1. Normal mod: Aç-kapa, 2.Gece modu: Sürekli kapalı, 3.Sürekli açık modu, 4.Kış modu: Kanatlar yarı yarıya açılır, 5.Sadece giriş modu: Tek yönlü açılır) yönetir. FAAC grubunun A100 modellerinde örneğin, E100 kontrol paneli kullanılır ve bilgisayara entegre ve uzaktan kontrol edilebilir özellikleriyle piyasanın 1 numarasıdır. Kontrol paneli, kapının en üst kısmı ve iç mekana denk gelen ana gövde profili içindedir.

3. Kanat profilleri sistemi: Ana malzeme olarak alüminyum profillerden oluşur. Kanatların ağırlığı, otomatik kapının performansına doğru orantılıdır. Örneğin 4mm+4mm cam kullanılan ve 2200 mm geçiş yüksekliğindeki tek kanadın ağırlığı, ortalama 50-60 kg arasındadır. Dolayısıyla, otomasyonun çift kanat düşünüldüğünde, 100-120 kg kanatları taşıyabilmesi gerekir.

4. Motor ve yürütme grubu sistemi: Fotoselli kapının en önemli unsurudur. Dekoderli motorlar yaygınca kullanılmaya başlamıştır. Motor ile yürütme grubu birbirine bağımlı çalışır ve doğru orantılı performans içindedir. Hız ayarı, ağırlık ayarı ve bir çok başka özellikler, motor ve yürütme grubunun performansına göre belirlenir.
Fotoselli Kapısistemleri aynı zamanda güvenlik donanımlarıyla da dikkat çekmektedir. Örneğin, elektrik kesintilerinde yedek batarya ünitesi sayesinde açılma kapanma sağlanabiliyor. Ayrıca mekanizmanın kilitleme ünitesi elektromanyetik olduğundan, ancak istenildiği zaman manüel bir kilitle uygulanabiliyor. Mekanizma ile birlikte kullanılan emniyet fotoseli sayesinde ise kapı kanatları kapanırken bir engelle karşılaşılırsa sıkışmaları engellemek için otomatik olarak tekrar açılıyor.

Tek yöne açılır standart otomatik fotoselli kayar kapılar : Duruma göre sistem bütünlüğü içerisinde sağ veya sola açılır bir hareketli ve hareketli kanadın üzerine kaydığı bir sabit kanattan oluşturulabildiği gibi ,daha kısıtlı alanlarda mevcut duvar ,camekan veya cepheler üzerine açtırılarak sabit kanat olmaksızında uygulanabilmektedirler.Tek kanatlı uygulamalar özel bir sebebi olmadığı sürece daha ziyade kısıtlı kullanım alanlarında tercih edimektedir. Tek kanatlı standat otomatik kayar kapı sistemlerinin minimum kanat açabilme mesafesi 700mm – maksimum açma mesafesi ise 3000mm olabilmekte.

Çift yöne açılır standart otomatik fotoselli kayar kapılar : Sağa ve sola senkronize bir şekilde kendi sabitleri veya mevcut cepheler üzerine kayarak açılan otomatik kapı sistemleridir. Simetrik duruşu ve açılacak mesafeyi çift yöne kaydırarak seri açılım sağlaması çift kanatlı kayar kapıları uygulama zorluğu bulunmayan her durumda öncelikli tercih haline getirmektedir. Çift kanatlı standart otomatik kayar kapı sisteminin sağlayabildiği minimum geçiş genişliği 800mm – maksimum açma mesafesi ise 3000mm olabilmektedir.

iletişim

www.pvctr.com

Küpeşte ve Korkuluk Sistemleri ;

Küpeşte; Evlerimizin ,işyerlerimizin  Merdivenlerine, balkonlarına, teraslarına ve birçok bölümüne, emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak için yapılan dekoratif uygulamaya küpeşte denir. Bu uygulamanın Alüminyum profiller kullanılarak yapılana da alüminyum küpeşte denir.Aynı zamanda Alüminyum korkuluk olarak da adlandırılır.

küpeşte-korkuluk

küpeşte-korkuluk

Küpeşte, korkuluk kelimesi ile eş anlamlı olup , Küpeşteler, alüminyum olduğu gibi ahşap, demir ve plastik de olabilir.

Alüminyum küpeşte diğer küpeşte uygulamalarından farklı olarak yerinde uygulama yapılır. Yani profilleri parça bir şekildedir. Daha sonra bu profiller vida ile birbirine tutturularak uygulamanın yapılacağı yerde montaj yapılır.

Alüminyum küpeşteler, Alüminyumun yapısı gereği uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi yeniliğini koruyarak ve bakım gerektirmeden konforlu bir kullanım sağlar.

Alüminyum Korkuluğun Avantajları

1. Merdiven, balkon, teras ve havuz kenarları gibi kullanım alanlarına estetik, görsellik ve uzun ömürlülük ve konfor sağlayarak yapılarınızın değerini arttırır.
2. Malzemelerin temizlik dışında hiçbir bakım gerektirmez ve yıllarca sorunsuz kullanım imkanı sağlaması gibi üstün özellikleri sayesinde bugün modern ve akıllı yapıların tamamlayıcısı ve vazgeçilmezi haline gelmiştir.
3. Paslanma oluşturmaz ve korozyona dayanıklıdır.
4. Sağlam ve hafif olması nedeniyle uygulanan yerlere ek bir yük getirmez.
5. Her yapının atmosferine göre uygun çözümler, kullanım kolaylığı ve uygulama çeşitliliği sağlar.
6. Hem iç, hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
7. Geri dönüşüm özelliliği ile doğayla dosttur.

 

Pvc Doğrama ;

Polivinil klorid 19.yüzyılda iki farklı halde, 1835’ te Henri Victor Regnault ve 1872’de Eugen Baumann tarafından kaza eseri keşfedilmiştir. 20. yüzyılın başlarında,Rus kimyacı Ivan Ostromislensky ve Fritz Klatte Alman kimya şirketi Griesheim-Elektron ile PVC ’yi ticari ürünlerde denemiştir fakat katı halde işlem görme zorlukları ve polimerin gevrekliği çabaları durdurmuştur.

 1926’da, B.F. Goodrich şirketinden Waldo Semon, PVC’yi farklı katkı maddeleri ile karıştırıp, plastikleştirme metodu geliştirmiştir. Bu sonuç, daha esnek ve daha kolay işlenebilir malzemeyi vermiş ve ticari alandaki yaygın kullanım bundan yakın bir zaman sonra başarılmıştır.

pvc doğrama

pvc doğrama

Pvc Doğrama alırken Dikkat etmeniz Gereken Unsurlar;

– İdeal bir pvc pencerede; cam çıtaları 16 mm (iki camın arasındaki boşluk), doğrama kalınlığı 70 mm, 6

odalı doğrama, dış duvar kalınlığı 3,5 mm olmalıdır.
-Profildeki odacık sayısı ısı yalıtımı ve ses yalıtımını sağlar. Odacık sayısı arttıkça daha çok ısı ve ses yalıtımı sağlanır.
– Menteşelerin bağlandığı kısmın içinde çelik destek olmalıdır.
PVC pencere ile doğrama üç ayrı conta ile ilişkilendirilmelidir.
– Mantar başlıklı güvenlik kitleri kullanılmalıdır.
– İçerisinde destek sacı olmayan PVC almamalısınız.
– internette Müşteri şikayetlerinin  dillendirildiği sitelere PVC pencere açısından bir göz atın. Şikayet
araştırması yapmadan sözleşme yapmayın.
– Özellikle çift açılımlı pencerelerde kaliteden ödün vermeyin. En ucuz pvc pencere en karlısı değildir.
Sürgülü sistemlerde fırça contalar kullanılır. Ancak fırça contalar ısı yalıtımını azaltır. Bu nedenle Sürgülü sitemler daha çok dış mekanlarda kullanılmalıdır. (Mutfak ve balkonda kullanılabilir)
-Evinizin kuzeye bakan pencerelerinde kesinlikle 70 mm profiller, güneye bakan pencerelerinde ise 60 mm profiller kullanılmalıdır.
– Çift açılımlı pencereler diğer modellere göre daha kolay temizlepvc-dograma2
-Manzaraya bakan balkonlar camekanla kapatılacaksa mutlaka katlanır cam sistemleri kullanılmalıdır. Katlanır cam sistemlerinde camlar arasında profiller olmadığından manzarayı görmeniz engellenmez.
– Ahşap görünümlü PVC lerde en çok tutulan renk Altın Meşe dir.
– Garanti belgesini ve faturanızı almayı unutmayınız. Aksi halde doğacak sıkıntılarda hak iddia edemezsiniz.

 

iletişim

www.pvctr.com

Panjur Sistemleri ;

Dış cephede mimari estetiği bozmayan, kutu payı düşülerek, doğramalar ile birlikte iç cepheye monte edilebilecek şekilde tasarlanmış bir  sistemidir. Bu sistemde; panjur kutusu iç cephede yer aldığından, dış cephe yapısındaki mimari estetik, hiçbir şekilde bozulmamaktadır. Motorlu ve manuel olmak üzere iki ayrı tip kullanım imkanıyla üretilen bu sistemde, kutu profilleriyle üretim yapılmaktadır. Panjurlarımızın lamelleri PVC ve Aluminyum olmak üzere 2 çeşit olup, PVC Lameller; 37 mm, 52 mm ve 56 mm lamel genişliği ölçülerindedir. 37 mm ve 52 mm ölçülerinde renk sadece beyazdır. 56 mm ölçüsünde ise beyaz ve krem rengi seçme şansımız bulunmaktadır. Diğer lamel çeşidimiz olan, Alüminyum Lamellerimizde ise; 39 mm , 55 mm,56 mm ve 77 mm lamel genişlik ölçülerinde olup, poliüretan dolgulu 60 kg/m3 yoğunluktan oluşan alüminyum lameller kullanılmakta ve tüm ölçülerde renk özgürlüğü sınırsızdır.

Ev ve İşyerleriniz için,  panjur değişik renklerde ve ahşap kaplama seçenekleri ile monoblok kutular ve straforlu paneller evlerinize estetik bir görüntü kazandırır.

Manuel, butonlu, uzaktan kumandalı, ayrıca yağmura duyarlı ve güvenlik sensör seçenekleri ile isteğinize uygun çözümler le sizlerin beğenisine sunulmuştur…

Ayrıca ısı yalıtımı dış etkenlerden koruyucu özellikleri ile binanızın ısı tasarufu ve güvenlik önlemlerine kesin çözüm getirir…

motorlu panjur

motorlu panjur

Otomatik Tente ;

Bir elektrikli motor yardımı ile tentenizin otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlayan sistemdir.

Otomatik tente, motorlu tente diye de tabir edilir.

Bir otomatik tentenin  kalitesi iyi bir motorun yanı sıra aynı zamanda da kaliteli bir kumaş kullanımına bağlıdır.

Otomatik Tente Sistemi , bir kumanda yardımıyla motora gönderilen komut sayesinde harekete geçer. Kumanda panelinde bulunan farklı komut butonlarıyla, motorlu tentenizi istediğiniz şekilde açıp kapatabilirsiniz.

Ayrıca,otomatik tentenizin kumaş bölümünün altında bulunan led aydınlatmalar sayesinde, mekanlarınızda gece kullanımınıda uygundur.

otomatik tente

otomatik tente

Sineklik Sistemleri;

Sineklik Nedir?

Pencere ve balkon kapılarının, açılıp kapanma özelliğine sahip havalandırma ve menfez gibi yerlerin, havalandırılması esnasında açık kalan bölümlerinden ,uçan veya yürüyen haşerelerin içeri girmesini engelleyen birçok çalışma biçimine sahip ürünlere sineklik denilir.

Neden Sineklik Kullanmalıyım?

Neden sineklik sorusunun yanıtı aslında çok basit.Sineklik dışında hiçbir ürün bu kadar doğal ve çevreye saygılı değildir.Bu yönüyle sineklikler aslında bizi sadece sineklere karşı değil; diğer haşere ve böceklere karşıda korur.
Plise Sineklik

Pileli sineklik diğer bir adıyla plise sineklik son yıllarda ülkemizde kullanılmaya başlanmış ve sektöre yaratıcı ve şık tasarımıyla yeni bir soluk getirmiş olan bir sineklik modelidir.Pileli sineklik uzun kullanım ömrü,sorunlara getirdiği akılcı çözümleri ve kusursuz yapısıyla müşterilerimizin haklı beğenisini kazanmıştır.

sineklik

sineklik

Sürgülü Sineklik

Sürme sineklik pencere veya kapılarınızın özelliğine göre tavsiye edilen sineklik modelidir.Sürgülü sistemde çalışan tüm doğrama modellerinde,fransız balkonlarda ve hebeschiebe doğramalarda kullanımı basit yer kaplamayan,dayanıklı ve pratik kullanımıyla tavsiye edilen bir sineklik modelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir